Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Başkan Aybar’dan İkametgah Çağrısı

Sevgili Hemşehrilerim

Büyüyen, gelişen ve dönüşen bir Alucra için nüfusun 10 bin seviyelerine ulaşması gerekiyor.

Şuanda TUİK resmi rakamlarında ilçe merkezindeki nüfus 4.539 kişi. Yaz aylarında Belediyenin ilçede verdiği hizmet 10 bin kişinin üzerindedir. Yaz aylarındaki gurbetçi sayısındaki artışa rağmen belediyemizin imkanları dahilinde kimseyi mağdur etmemeye çalışıyoruz. İlçede evi, binası olan ama ikametgahı başka yerde olan birçok hemşehrimiz var. Onlardan bu konuda memleketimiz için destek olmalarını bekliyoruz. Şuanda ilçemizde sağlık hizmetleri alanında ve özellikle doğalgaz hizmetinin ilçeye alınması için BOTAŞ yetkilileri minimum 8 bin kişi şartı koşmaktadır. İlçeye bir yoğun bakım ünitesi kurdurmak istiyoruz, karşımıza nüfus sorunu çıkıyor.

Bizlerde siz değerli hemşehrilerimizden bu hizmetleri alabilmek ve daha güçlü Alucra için ikametgah’larınızı Alucra’ya aldırmanızı rica ediyoruz. Hem konuda elimizin güçlü olabilmesi için nüfus konusunda desteklerinizi bekliyoruz. Ankara’da ilçemize bir hizmetin gelmesini talep etmeye gittiğimizde önümüze ilk koydukları şey nüfus oluyor. Bu manada çok büyük maddi kayıplar yaşıyor ve yatırımları alamıyoruz. İlçeye yatırımın gelmesi nüfus ile orantılı.

Çok basit bir işlemle ilçe nüfus müdürlüğümüze başvurarak kısa bir işlemle ikametgahlarını ilçemize aldırmak mümkün. Bu konuda sıkıntısı olan belediyemize başvurabilir. Her türlü destek sağlanarak kayıtların alınması için yardımcı olmaya hazırız. 31 Aralık’a kadar kayıtların alınması gerekiyor.  Tüm hemşehrilerimi ilçemize karşı duyarlı olmaya davet ediyorum.

Suat AYBAR

Alucra Belediye Başkanı