24 Kasım Öğretmenler Günü ilçe kutlama programı Alucra Belediyesi Kültür Salonunda yapıldı.

Öğretmenler Günü kutlamaları çerçevesinde ilçemizde ilk tören İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Derbeder öncülüğünde, ilçemizdeki daire müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların yoğun katılımı ile saat 12.45’de Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına Çelenk sunulmasıyla başladı.

Daha sonraki program Alucra  Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleşti.

İlçe Kaymakamız Hasan Hüseyin Uzan, Belediye Başkanı Suat Aybar, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları katılımıyla gerçekleşen 24 Kasım Öğretmenler Günü programı saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

Günün anlam ve önemine binaen Milli Eğitim Müdürümüz Fazıl Derbeder’in konuşmasını gerçekleştirdi. Okul öğretmenleri ve öğrencilerin birlikte hazırlamış olduğu Öğretmenden beklentiler, nöbetçi öğretmen, akrostiş şiir gibi bir çok video ile devam eden program koro ile devam etti. İlçemizde görev yapmış ve emekli olmuş öğretmenlerimize plaketleri ilçe Kaymakamımız Hasan Hüseyin Uzan tarafından takdim edildi.

Şiir, komposizyon ve resim dalında birinci olan öğrencilerimize hediyeleri takdim edildi. Giresun ve Şebinkarahisar’dan gelen öğretmenlerimiz tarafından müzik şöleniyle program son buldu.