Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı önünde 28 Ekim 2019 Pazartesi günü düzenlenen törene Kaymakamımız Aydın Göçer, Belediye Başkanı Suat Aybar, Cumhuriyet Savcısı Ömer Aydoğdu, İlçe Garnizon Komutanı Burhan Polathan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Sercan Çetin, ilçedeki kurum amirleri, okul müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Aydın Göçer Atatürk Anıtı’na çelenk sundu ve ardından Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile devam etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlanmaları Salı günü Alucra Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonunda ki törende saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Kaymakamımız Aydın Göçer günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Tören öğrencilerin şiirler günün anlam ve önemini anlatan yazılar okuması, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yapılan şiir, kompozisyon, resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve folklor ekibinin gösterilerinin ardından son buldu.